• 17.Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı
  • 14-18 Haziran 2023
Kalan Süre

Haberler

Halikarnas Balıkçısı'nın görülmemiş fotoğrafları CNR Boat Show'da!

Türk fuarcılık sektörünün en prestijli fuarı CNR Avrasya Boat Show, bu yıl birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuarda, seminer, deniz sohbetleri, film, kısa film ve belgesel gösterimlerinin yanı sıra Türkiye'de ilk defa gün yüzüne çıkacak Halikarnas Balıkçısı'nın fotoğraflarından oluşan sergi de yer alacak.

Bodrum Deniz Müzesinin "Halikarnas Balıkçısının Görülmemiş Fotoğrafları" sergisi 23 Şubat 3 Mart 2019 tarihleri arasında CNRExpo Yeşilköy, Hall6'da görülebilir.

 

 

Aslen gerçek bir paşa çocuğu olan Cevat Şakir, Atina'da çocukluğunu, Büyükada'da ise gençliğini geçirdiği için deniz sevgisi daha çocuk yaşlarda başlar. Köklü, aynı zamanda da sanatla oldukça ilgili bir ailede yetişir. Kendisi İngiltere'de denizcilik okumak isterken ailesinin baskıları üzerine Oxford Üniversitesi'nde tarih okur.Aynı zamanda usta bir balıkçı, sünger avcısı, botanik uzmanı ve iyi bir tarihçi de olan Cevat Şakir, Bodrum'un eski adını, yani Halikarnas'ı mahlas olarak kullanır. Türk edebiyatında yerini Halikarnas Balıkçısı olarak alan sanatçının, daha önce hiçbir yerde yayınlanmayan fotoğrafları CNR Avrasya Boat Show'un 6. holünde sevenleri ile buluşacak.