• 14.Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı
  • 23 Şubat-3 Mart 2019
Kalan Süre

Haberler

Deniz aşklarını anlatacaklar

Türkiye'de deniz araçları fuarı denince akla gelen tek organizasyon olan CNR Avrasya Boat Show Fuarı, bu yıl da birbirinden renkli etkinlikleri ile ziyaretçilerine dopdolu bir içerik sunacak. Her yıl olduğu gibi iş insanları ve ünlü ekran yüzlerine ev sahipliği yapacak CNR Avrasya Boat Show'da aralarında Hülya Leigh ve Mert Gökalp'in de bulunduğu çok sayıda deniz sever tarafından SEA TALKS'lar düzenlenecek.
 
 
25 gün hiç karaya çıkmadı 
 
1998 - 2004 yılları arasında Akdeniz, Karayipler ve ABD'nin doğu kıyısındaki nehir ve kanalları dolaşan Hülya Leigh, iki kez Atlantik Okyanusu'nu geçti.
 
Bu seyirleri esnasında 25 gün hiç kara görmeden denizde yaşayan Hülya Leigh'nin bu eşsiz deneyimi 2005 yılında Naviga Yayıncılık tarafından "Okyanusta Bir Türk Kızı" adıyla kitap olarak yayınlandı. Leigh'ın, Naviga dergisi için yaptığı röportaj ve makalelerin yanı sıra 4 adet denizcilik kitabı çevirisi de var.
 
 
En zengin deniz arşivine sahip
 
Ülkemizde Doğu Akdeniz bölgesine dair en zengin sualtı fotoğraf ve video stok arşivine sahip olan Mert Gökalp halen Magma Dergisi Yazar & Fotoğrafçısı olarak çalışıyor.
 
Gökalp ayrıca 2006 senesinde beri freelance fotoğraf ve video sanatçısı olarak dünya genelindeki çeşitli ajanslarla ve WWF, Slowfood, Greenpeace, UNDP gibi STK'larla birlikte projeler geliştiriyor. 4 adet fotoğraf sergisi bulunan Gökalp, Hollanda TV'sinde VPRO, NTR ve Türkiye'de İz TV, Yaban TV kanallarında yayınlanan belgesellerde de görev aldı.